Czech Business Council Dubai

Tisková zpráva EXPO 2020

Reem Al Hashemi, ministryně pro mezinárodní spolupráci a generální ředitelka Dubaj Expo Bureau 2020 informovala o schválených plánech a strategiích výstavních pavilonů a celkově expozice pro EXPO 2020 na Mezinárodním plánovacím setkání (IPM) v Dubaji.

Řada seminářů vztahující se k pořádání světové výstavy Expo 2020 v Dubaji byla odstartována na Mezinárodním plánovacím setkání (IPM), které pořádala vládní agentura Expo 2020 Dubai v kongresových prostorech Emirates Towers v Dubaji ve dnech 23 a 24. května 2016.

Na IPM se sešli zástupci zemí z celého světa z řad diplomatického sboru, národních ministerstev a obchodních komor, kde byly účastníkům prezentovány možnosti účasti na světové výstavě Expo 2020.

Nechyběli zde ani zástupci Velvyslanectví České Republiky v Abu Dhabi, Ministerstva zahraničních věci České republiky, Českých Center a Czech Business Council v Dubaji. Za Velvyslanectví ČR byl přítomen pan velvyslanec Alexandr Sporýš a obchodní rada Petr Vlk. Z Prahy za tímto účelem přicestoval pan Zdeněk Lyčka, pověřen ministrem zahraničních věcí ČR řízením kanceláře Generálního komisaře účasti ČR na všeobecné světové výstavě Expo 2020 v Dubaji.

Pan Lyčka zde také osobně převzal oficiální zvací dopis České republice k účasti na EXPO 2020 adresován k rukám premiéra Sobotky.

Na akci nechyběl ani Czech Business Council v Dubaji zastoupen prezidentem Pavlem Foubíkem a poradcem Ivanem Hejtmánkem.

První zasedání bylo zahájeno Reem Al Hashemi, státní ministryní pro mezinárodní spolupráci a generálním ředitelem Dubaj Expo Bureau 2020, jež přivítala hosty ze zemí, které se budou podílet na světové výstavě Expo 2020, informovala o schválených plánech a strategiích pro Expo pavilony a vyjádřila přesvědčení, že Expo 2020 bude svědkem úspěchu jak zúčastněných zemí tak i návštěvníků, jejichž počet se očekává až v počtu 25 milionů.

Shaikh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, který byl také přítomen, přivítal hosty a ocenil dosavadní úsilí organizačního výboru Expo 2020. 

Shaikh Abdullah uvítal přítomné země angažující se světové výstavy Expo 2020 a zdůraznil, že základem pro mezinárodní vztahy SAE je vybudovat globální společenství založené na porozumění, dialogu a vzájemném respektu. 

Ve svém projevu Sultan bin Saeed Al Mansouri, ministr hospodářství, nezapomněl připomenout vliv světové výstavy Expo 2020 v oblasti národního hospodářství.Druhý den zasedání pokračovala jednotlivými workshopy na téma detailního rozpracování jednotlivých organizačních segmentů EXPO 2020, byla představena časová osa, master plán, detailní schéma nabízených vystavovatelských pavilonů a portál veřejných zakázek vztahujících se k EXPO 2020.Stran časového rozvrhu je zajímavé, že pro potvrzení své účasti na EXPO 2020 mají jednotlivé země čas nejpozději do dubna 2017. 

Předání prvních parcel vystavovatelským zemím pro výstavbu expozic se předpokládá v září 2018. 

Pořadatelská země zatím nepočítá s následným využitím pavilonů po ukončení světové výstavy. 

Více informací na vyžádání info@cbcdubai.cz. info@cbcdubai.cz

Celkový program uplynulé akce k nahlédnutí

CS