Czech Business Council Dubai

The 2nd Session of the Czech Business Council

 

 CBC Business Meeting
Dubaj, 29.5.2014
Tisková zpráva 
Vznik Czech Business Clubu ve Spojených arabských emirátech
Dne 28.5.2014 se v Emirates Golf Clubu sešli zástupci české podnikatelské komunity žijící ve Spojených arabských emirátech, aby společně založili Czech Business Club. 
Na programu, kterému byl přítomen i velvyslanec ČR ing. Jaroslav Ludva, byla mimo jiné i volba prezidenta. 
Navržení kandidáti byli jednomyslně zvoleni a tak se historicky prvním prezidentem Czech Business Clubu ve Spojených arabských emirátech stal JUDr. Pavel Foubík ze společnosti Brudra. Viceprezidentem byl zvolen ing. Jaroslav Ludva, velvyslanec České republiky v SAE a tajemníkem klubu bude PhDr. Roman Míšek z vládní agentury Czechtrade. Tiskovým mluvčím CBC byl jmenován Vít Koďousek.
„V průběhu let jsem se s českými podnikateli setkával na pravidelných schůzkách a tak jsem rád, že se nakonec podařilo dát těmto aktivitám formální rámec,“ uvedl ve své řeči velvyslanec ČR ing. Jaroslav Ludva. „Přeji Czech Business Clubu hodně úspěchů do budoucnosti a řadu zajímavých aktivit, které se tímto odkrývají.“
Asi 30 účastníků setkání následně gratulovalo nově zvolenému prezidentovi Czech Business Clubu. 
„Děkuji vám za vaši důvěru a doufám, že společně se zasadíme o to, aby se z tohoto klubu stal respektovaný subjekt zde v Emirátech,“ řekl JUDr. Pavel Foubík. „Vstupujeme do kontaktu s dubajskou obchodní komorou a budeme se snažit o to, aby se Czech Business Club etabloval ve zdejším podnikatelském prostředí co nejlépe. “ JUDr. Foubík také připomněl, že zásadním impulzem pro zahajovací jednání s dubajskou komorou byla aktivita pana profesora Michala Mejstříka, který se zúčastnil zahajovacího jednání CBC a za jehož podporu mu náleží poděkování.
Setkání Czech Business Clubu v Emirates Golf Clubu ukázalo, že česká podnikatelská komunita je zde v Emirátech velmi aktivní a má zájem o další prohlubování vztahů mezi jednotlivými subjekty. A přesně to by měla být základní idea klubu – vytvořit platformu pro vzájemné poznávání českých byznysmenů a vyměňování si zkušeností a poznatků v rámci ekonomických aktivit v této zemi.
Hned první setkání ukázalo, že klub bude tím správným místem pro navázání nových kontaktů a získávání důležitých informací.

 

Datum

Kvě 28 2014
Expired!

Čas

12:00 am

Umístění

Emirates Golf Club, Dubai

CS